Oldtimer Bohemia Rally 2018 – FIVA již zná svůj termín

V roce 2018 se již po deváté bude konat Oldtimer Bohemia Rally – FIVA. Centrem soutěže bude jako vždy město automobilů Mladá Boleslav. Nemění se ani osvědčený formát soutěže. Termín soutěže je naplánován na 7. – 9. června 2018.

Oldtimer Bohemia Rally 2018 je znovu zařazen do nejvyšší kategorie FIVA International. Novinkou pro devátý ročník je zařazení souteže do Poháru historických vozidel Asociace Veterán Car Clubů AČR. Další informace o tomto poháru budou zveřejněny do konce roku 2017.

Hlavním městem Oldtimer Bohemia Rally 2018 zůstává Mladá Boleslav. Ovšem trasy jednotlivých etap a tím pádem i cílová místa jsou jiná, než v roce 2017. Automobily pravděpodobně navštíví zámek Lobeč, město Litoměřice a krajskou metropoli Hradec Králové.

 

Na soutěžní posádky bude také čekat nová koncepce úkolů, které budou umístěny na trati jednotlivých etap.

Organizátoři připravují soutěž pro přibližně 90 posádek v několika kategoriích, pro vozidla vyrobená do roku 1988. Rally bude přístupná pro vozidla, která mají FIVA ID Kartu, což je podmínkou pro účast na podnicích FIVA. Vozidla bez FIVA ID Karty se mohou zúčastnit v kategorii non-FIVA, případně Poháru AVVC AČR. Klub historických vozidel je ochoten poradit a pro zájemce tuto identifikaci zajistit, pokud ji majitel vozu dosud nemá.

Přípravný tým bude občany a zájemce průběžně informovat o průběhu příprav celé akce na svých internetových stránkách www.obr-mb.cz i v denním tisku.

JE0C3976

 

Comments are closed