Na Oldtimer Bohemia Rally se přihlásilo téměř 80 posádek

Po termínu uzávěrky přihlášek se pořadatelům sešlo téměř 80 přihlášených vozidel.

Mezi přihlášenými vozidly dominují vozy z produkce mladoboleslavské automobilky Škoda. Na start se také postaví 12 zástupců jednostopých vozidel.
Krásný motocykl BSA E28 z roku 1928 přiveze do Mladé Boleslavi paní Libuše Šulcová. Nejstarším vozem v seznamu přihlášených je Ford T z roku 1915, které bude řídit pravidelný účastník pan Jiří Pešán. Tento vůz má pod kapotou čtyrválcový motor o objemu 2,94 l a výkonu 15 kW a dokáže jet rychlostí až 72 km/hod. Dále je přihlášen další pravidelný účastník pan Karel Petschke s vozem Aero 30 sport (1938) dále například vůz Škoda Populár 912 Roadster (1938), které patří panu Ing. Vladimíru Bubníkovi. Kompletní seznam přihlášených bude uveřejněn na www.obr-mb.cz.

Centrem mezinárodně významného setkání automobilových veteránů bude Dům Kultury Mladá Boleslav, zde bude sídlo ředitelství a bude zde probíhat administrativní přejímka a v těsné blízkosti v Dukelské ulici bude probíhat technická přejímka. Na Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi bude postavena startovní rampa, ze které se všichni historičtí krasavci vydají na trať všech tří dnů.

Podrobnosti jednotlivých etap pořadatelé rally neprozrazují přihlášeným posádkám, ani veřejnosti. „Podle pravidel FIVA jsou detaily tratě a jednotlivé úkony na trati až do zahájení vlastní akce utajeny,“ zdůrazňuje sportovní ředitel rally Ladislav Pakosta. Rally automobilových veteránů o celkové délce 500 kilometrů je rozčleněná do šesti etap. Zvláštností rally veteránských vozidel je, že o vavřínech pro vítěze nerozhoduje absolutní rychlost, jako v běžných sportovních závodech. Veteránské rally se jezdí za běžného silničního provozu při dodržování všech rychlostních omezení a řidiči si navíc musí hlídat tempo jízdy, které si pro svůj vůz zvolili při administrativní přejímce. Při mladoboleslavské rally budou mít tři možnosti (30, 35 nebo 40 km/h). Za odchylky, a to bez rozdílu, zda jsou rychlejší či pomalejší, inkasují trestné body.

Za veteránské vozidlo je považované takové, od jehož roku výroby uplynulo nejméně třicet let.
To znamená, že v letošním roce se může přihlásit automobil či motocykl z produkce roku 1988 a samozřejmě starší.

Mezinárodní asociace FIVA, která celosvětově sdružuje národní kluby veteránských vozidel, mladoboleslavskou rally zařadila do kalendáře Mistrovství světa pod registračním číslem IR 27/2018. Setkání automobilových veteránů v prvním červnovém víkendu v Mladé Boleslavi bude přehlídkou technické dovednosti našich předků, řemeslné zručnosti a láskyplnosti současných majitelů starých vozidel, sportovním soupeřením i společenskou událostí s doprovodným kulturním programem.

Generálním partnerem akce je ŠKODA AUTO.

Nenechte si ujít pohled na krásu historických vozidel a přijďte na Staroměstské náměstí v době startů a dojezdů vozidel.

 

JE0C4307

Comments are closed