Na Oldtimer Bohemia Rally se přihlásilo téměř 80 posádek

Po termínu uzávěrky přihlášek se pořadatelům sešlo téměř 80 přihlášených vozidel. Mezi přihlášenými vozidly dominují vozy z produkce mladoboleslavské automobilky Škoda. Na start se také postaví 8 zástupců jednostopých vozidel.


Nejstarší vozidla ve startovní listině jsou dva motocykly BSA E28 z roku (oba 1928), které přiveze do Mladé Boleslavi rodina Šulcova.
Dále je přihlášen další pravidelný účastník pan Václav Mydlil s vozem Škoda Populár Roadster (1936), dále například vůz Aero 662 (1938), které patří panu Petru Navrátilovi. Kompletní seznam přihlášených bude uveřejněn na www.obr-mb.cz v nejbližších dnech.

Centrem mezinárodně významného setkání automobilových veteránů bude Dům Kultury Mladá Boleslav, zde bude sídlo ředitelství a bude zde probíhat administrativní přejímka a v těsné blízkosti v Dukelské ulici bude probíhat technická přejímka.
Na Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi bude postavena startovní rampa, ze které se všichni historičtí krasavci vydají na trať všech tří dnů. Podrobnosti jednotlivých etap pořadatelé rally neprozrazují přihlášeným posádkám, ani veřejnosti, zveřejněny budou pouze hrubé mapy jednotlivých dní. „Podle pravidel FIVA jsou detaily tratě a jednotlivé úkony na trati až do zahájení vlastní akce utajeny,“ zdůrazňuje sportovní ředitel rally Ladislav Pakosta. Rally automobilových veteránů o celkové délce zhruba 400 kilometrů je rozčleněná do tří etap. Zvláštností rally veteránských vozidel je, že o vavřínech pro vítěze nerozhoduje absolutní rychlost, jako v běžných sportovních závodech. Veteránské rally se jezdí za běžného silničního provozu při dodržování všech rychlostních omezení a řidiči si navíc musí hlídat tempo jízdy, které bylo určeno pořadatel. Za odchylky, a to bez rozdílu, zda jsou rychlejší či pomalejší, inkasují trestné body.

Za veteránské vozidlo je považované takové, od jehož roku výroby uplynulo nejméně třicet let. To znamená, že v letošním roce se může přihlásit automobil či motocykl z produkce roku 1989 a samozřejmě starší.

Mezinárodní asociace FIVA, která celosvětově sdružuje národní kluby veteránských vozidel, mladoboleslavskou rallyzařadila do kalendáře Mistrovství světa pod registračním číslem IR 48/2019. Setkání automobilových veteránů ve třetím červnovém víkendu v Mladé Boleslavi bude přehlídkou technické dovednosti našich předků, řemeslné zručnosti a láskyplnosti současných majitelů starých vozidel, sportovním soupeřením i společenskou událostí s doprovodným kulturním programem.

Generálním partnerem akce je ŠKODA AUTO.

Nenechte si ujít pohled na krásu historických vozidel a přijďte na Staroměstské náměstí v době startů a dojezdů vozidel.

Comments are closed