Hodnocení FIVA

Oldtimer Bohemia Rally 2010 – FIVA A zastřešovali zkušení a zodpovědní organizátoři, kteří již vešli v povědomí při zajišťování akcí typu Bohemia Rally Historic Auto Štangl v Praze nebo Svatováclavské Jízdy v Mladé Boleslavi.

Závod se konal v městě Mladá Boleslav a jeho okolí, v městě, jež je velmi dobře známo pro výrobu automobilů značky Škoda. Jedním z hlavních organizátorů se stal pan Ladislav Pakosta, jenž se obklopil některými z kolegů, kteří s ním již spolupracovali na výše zmíněných akcích. Zbytek organizačního výboru se rekrutoval z pracovníků magistrátu Mladé Boleslavi. Bylo jasně znatelné, že město během oněch tří dnů přispělo velmi intenzivní pomocí. Trasy byly vybrány velice pečlivě, jezdilo se po silnicích druhé a třetí třídy za normálního provozu a bez jakýchkoli problémů. Také průjezdní kontroly se nacházely na vhodných místech. Velmi pozorní a schopní organizátoři se postarali i o bohatou propagaci (plakáty, mapy, propisovací tužky, instrukce, jak se orientovat ve městě, a mnoho dalších pěkných drobností). Automobilový průvodce Oldtimer Bohemia Rally byl perfektní, barevný ve formátu A5.

Co se týká stravování, účastníci měli možnost vybrat si vždy den předem ze tří jídel. Obědvalo se na zámku v Loučeni a v Jičíně, zatímco vozidla byla zaparkována tak, aby si je každý zájemce mohl prohlédnout. Závod byl také velmi dobře propagován díky regionálním rádiům a oficiálním internetovým stránkám Mladé Boleslavi. Kromě toho organizátoři zajistili možnost prohlídky zámku Loučeň, historické části Jičína a dalších atraktivních míst, jako jsou např. golfový klub či jeden z provozů firmy Škoda-Auto a.s. Zahájení i závěrečný gala večer proběhly v historické síni barokního kláštera. Vše doplnil a osvěžil dobový kulturní program.

Akce proběhla na vysoké úrovni a organizátoři předvedli nadšení pro věc.

Comments are closed