Oldtimer Bohemia Rally nekonkuruje Svatováclavské jízdě

V Mladé Boleslavi se více než sto let vyrábějí auta, a v současnosti se také konají dvě různá setkání automobilových veteránů. Na konci srpna Oldtimer Bohemia Rally a v říjnu Svatováclavská jízda. Konkurenčními podniky však nejsou, tvrdí Ladislav Pakosta, jenž pomáhá s organizací obou akcí.

Oldtimer Bohemia Rally 2010 patří do nejvyšší kategorie A pořádaných podniků pod hlavičkou FIVA, kterých se v letošním kalendářním roce uskutečnilo a uskuteční celkem jen dvaadvacet po celém světě. „Prestižně v rámci FIVA je na tom Oldtimer Bohemia Rally v Mladé Boleslavi stejně jako například Rally Peking – Paříž,“ uvedl na setkání s novináři tři hodiny před startem Ladislav Pakosta, člen organizačního výboru, sportovní ředitel Oldtimer Bohemia Rally 2010 a také předseda Klubu historických vozidel Mladá Boleslav. „Deset let jsem dělal veteránskou rally v Praze, kde skončila kvůli ekonomickým potížím. Byl jsem z toho smutný, proto jsem zkusil oslovit představitele města Mladá Boleslav a jsem rád, že jsme se domluvili,“ dodal Ladislav Pakosta, který razí zásadu, že není důležité, zda se podnik A kategorie FIVA koná v Praze či Mladé Boleslavi, ale že se koná v České republice.
Jednatel organizačního výboru, ředitel Oldtimer Bohemia Rally 2010 a vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství magistrátu města Mladá Boleslav v jedné osobě Josef Macoun řekl, že s výjimkou mladoboleslavské lokality Na Karmeli je Oldtimer Bohemia Rally pořádána bez uzavírek a dopravního omezení za zcela běžného silničního provozu. A vyloučil, že by si překážela nebo dokonce konkurovala se Svatováclavskou jízdou. „Obě setkání vlastníků automobilových a motocyklových veteránů mohou a snad i budou žít vedle sebe,“ prohlásil Josef Macoun.

„Svatováclavská jízda je pro každého vlastníka starého vozidla, Oldtimer Bohemia Rally je pro vozidla s identifikační kartou FIVA. Oldtimer Bohemia Rally je o několik stupínků výše než Svatováclavská jízda, která už má v Mladé Boleslavi osmiletou tradici,“ vysvětlil základní rozdíl Ladislav Pakosta.

Comments are closed