FIVA udělila licenci pro OBR v roce 2011

Na základě žádosti KHV Mladá Boleslav a hodnocení kvality rally mezinárodním komisařem 1. ročníku Oldtimer Bohemia Rally 2010 – FIVA A, odsouhlasila mezinárodní federace FIVA licenci Mladé Boleslavi i pro rok 2011.

Naši rally, jíž byla udělena licence pod č. FIVA A 20/2011, připravuje město Mladá Boleslav společně s Klubem historických vozidel Mladá Boleslav, a to v termínu 1. – 3. září 2011.

Název akce se trochu změní, a sice na 2nd Oldtimer Bohemia Rally 2011 – FIVA A. Již nyní připravuje tým organizátorů základní koncept celé rally. Soutěž opět proběhne v několika etapách. První etapa, tzv. Mladoboleslavská (cca 40 km), se pojede 1. 9. 2011 v pozdních odpoledních hodinách. Páteční a sobotní etapy (2. – 3. 9. 2011) jsou v přípravě, rozhodování a projednávání s partnery, kde budou jejich přestávky. Start všech ranních etap proběhne ze Staroměstského náměstí v Mladé Boleslavi. Centrem rally se opět stane areál Vysoké školy Na Karmeli.

Organizátoři připravují soutěž pro přibližně 75 posádek v několika kategoriích, pro vozidla vyrobená v období od roku 1904 až do roku 1980. Rally bude přístupná pouze pro vozidla, která mají FIVA identifikaci, což je podmínkou pro účast na podnicích Mistrovství světa historických vozidel. Klub historických vozidel je ochoten poradit a pro zájemce tuto identifikaci zajistit, pokud ji majitel vozu dosud nemá.

FIVA již rozhodla a pro rok 2011 udělila licence dvaadvaceti sportovním akcím na celém světě. Česká republika, potažmo Mladá Boleslav, tak má tu čest stát se organizátorem jedné z nemnoha prestižních světových sportovních událostí v oblasti historických vozidel.

Přípravný tým bude občany a zájemce průběžně informovat o průběhu příprav celé akce na svých internetových stránkách www.obr-mb.cz i v denním tisku.

Comments are closed