První etapu nedojela tři veteránská auta

Čtvrteční start Oldtimer Bohemia Rally sledovalo zaplněné Staroměstské náměstí v Mladé Boleslavi. Pro historickou část města, kde stále ještě probíhají stavební práce v souvislosti s velkorysou modernizací včetně budování podzemního parkoviště, to byla zatěžkávací zkouška srovnatelná s městskými jarmarky.

Při vysoké koncentraci motorových vozidel všeho druhu a všech věkových skupin nedošlo k žádné vážnější kolizi. I tak zaznamenal direktoriát Oltimer Bohemia Rally první ztráty. Prolog v mladoboleslavských ulicích nedokončily tři vozy. Dva pro poruchy a jeden nedojel do cíle neznámo z jakých příčin. „Asi zabloudil a vzdal to,“ pokrčil rameny sportovní ředitel rally Ladislav Pakosta.

Kolona silničních veteránů se z páteční cesty na sever, kde navštívila zámek Sychrov a obchodní centrum Nisa v Liberci, vrátila do Mladé Boleslavi před pátou hodinou odpolední. Až teprve v pátečním večeru rozhodčí vydají oficiální výsledkovou listinu po první polovině odjetého programu Oldtimer Bohemia Rally, tedy souhrnně za úvodní čtvrteční a tři páteční etapy.

Comments are closed