Oldtimer Bohemia Rally 2012 – FIVA A představí veřejnosti několik skutečných unikátů

Na letošní ročník Oldtimer Bohemia Rally je celkem přihlášeno 63 posádek z tuzemska i zahraničí. Do předběžné startovní listiny se zapsalo také několik skutečných unikátů, například slovinská posádka s francouzským vozem AMILCAR.
Fracouzskou firmu Amilcar založili E. Akar, J. Lamy, E. Moyet a A. Morcel. Odkoupili zrušenou firmu Le Zebre a v roce 1921 zahájili výrobu vlastních vozů Amilcar. Firma sídlila v Paříži, vyráběla sportovní a závodní vozy a od roku 1923 také běžné cestovní automobily. V roce 1937 byla připojena k automobilce Hotchkiss. Roku 1939 značka Amilcar bohužel zanikla.

Rally se zázemím v Mladé Boleslavi se zúčastní i česká posádka s francouzským vozem značky SIMA Standard A 5 CV.
Francouzský automobilový závodník a konstruktér Marcel Violet postavil několik vozů. Jedním z nich byl tzv. cyclecar Violet-Bogey z roku 1913. Violet se však převážně specializoval na stavbu dvoudobých motorů. V roce 1924 postavil lehký cyclecar Sima-Violet, který pak do roku 1929 vyráběla firma Sima (Société Industrielle de Matériel Automobile). Později firma postavila také model s větším objemem motoru – typ SIMA Standard A 5 CV.

Oba vozy jsou otevřené kabriolety, spíše závodního než běžného civilního typu.

Comments are closed