Oldtimer Bohemia Rally – změny oproti předešlým ročníkům

Někteří z vás určitě zaznamenali, že v názvu Oldtimer Bohemia Rally 2013 FIVA (dále jen OBR) není označení „A“. Je tomu tak proto, že FIVA změnila značení, takže místo „A“ se nyní používá označení International (mezinárodní), zatímco „B“ je National (národní). OBR se tedy pro letošní rok podařilo obhájit označení „mezinárodní“.

Již jsme také oznámili, že termín konání OBR 2013 je změněn na 23. – 25. května 2013.

Důvody jsou nasnadě: Klub historických vozidel MB pořádá společně s městem Mladá Boleslav i Svatováclavskou Jízdu, v termínu 28. září, a proto jsme se snažili, aby se dvě akce podobného zaměření nekonaly termínově blízko za sebou.  Na termín 12. – 14. července 2013 je navíc v Mladé Boleslavi naplánována Rally Bohemia, takže podniky pro příznivce motorizmu budou lépe časově rozvrženy.

FIVA v letošním roce organizuje dvě světové rally, a sice pro automobily, World Rally –Cyprus, a pro motocykly, World Motorcycle Rally – Lotyšsko. Mezinárodních akcí, kam patří i OBR 2013, je letos dvacet a jsou pořádány po celém světě, např. v Brazílii, Peru, Bolívii, Chile, Argentině, Japonsku, Řecku, Itálii, Německu, Polsku, Švýcarsku, Lucembursku, Francii, Velké Británii nebo Španělsku. Jsou zde zastoupeny i velice náročné podniky, u nichž není žádnou novinkou, že jejich celková délka se někdy pohybuje kolem 3000 km. Jedná se například o rally Londýn – Lisabon, Mille Miglia nebo Peking – Paříž. Oldtimer Bohemia Rally 2013 – FIVA tedy patří mezi takové velikány motoristického sportu historických vozidel a Česká republika na tuto skutečnost může být právem hrdá.

Pracovní tým pořadatele připravuje též podrobný program, který bude včas zveřejněn na internetových stránkách OBR (www.obr-mb.cz) a na letácích, jež budou k dispozici týden před zahájením OBR 2013.

Tomáš Pakosta

Comments are closed